PIERWSZA ZBIÓRKA 2GŁ

Dnia 20 września 2014 r., o godz. 8.30 w przepięknym ogrodzie u Sióstr Urszulanek przy ul. Obywatelskiej 60 w Łodzi odbyła się nasza pierwsza zbiórka 2 Gromady Łódzkiej dziewcząt i tym samym pierwsza zbiórka w  historii „łódzkich skautów”.

Na pierwszą zbiórkę przyszło 5 przesympatycznych, ciut przestraszonych, ale przede wszystkim uśmiechniętych i chętnych do zabawy pierwszych dziewczynek. Na dzisiejszej zbiórce  poznaliśmy nasze przyboczne: Baagirę – dh Magdę i Rakshę – dh Dorotę, naszą drużynową Akelę, poznamy niebawem.

Nasze spotkanie rozpoczęło się krótkim przywitaniem i zabawami ze śpiewem. Uczyliśmy się dzisiaj m.in. piosenki „Skały Narady”. Następnie Gromada podzieliła się na dwie grupy i delektując się sprzyjającą piękną pogodą urządziła sobie zabawę w chowanego. Bardzo podobało nam się wzajemne szukanie pośród ogromnej ilości ogrodowych zakamarków.

01

Po wyczerpującej zabawie cała nasza Gromada udała się do pomieszczenia, gdzie wspólnie z naszymi Druhnami przygotowałyśmy drugie śniadanie, a była nim przepyszna sałatka owocowa.

Po krótkiej modlitwie zajadając smaczny posiłek przybliżona została nam i rozdana na kartkach modlitwa odmawiana przez Wilczków, którą to każdy Wilczek miał za zadanie wkleić sobie do zeszytu, który stanowić będzie Kronikę Wilczka. W kronice tej każdy Wilczek będzie zapisywać piosenki, modlitwy, postanowienia ze Skały Narady, relacje ze zbiórek, będziemy też tam wklejać różne pamiątki np. z obozów i biwaków i co najważniejsze, będzie pamiątką jedyną i niepowtarzalną.

02     03

Modlitwa Wilczka

Panie Jezu, który kochasz nas tak czule,
Obdarz nas mocą Twojej miłości, abyśmy potrafili kochać,
Daj nam radosne serca, zdolne śpiewać o Twoich cudach,
Zręczne dłonie, abyśmy mogli służyć,
Łagodne spojrzenie, abyśmy mogli nieść pocieszenie,
Spraw, aby nasze uszy były zawsze uważne na twoje słowa,
Pozwól nam żyć jak najlepiej ze wszystkich sił!
Amen

W drugiej części spotkania dh Dorota opowiedziała o Rybie -symbolu chrześcijańska, a następnie, każda z dziewczynek wykonała własnoręcznie taką rybę.  Zostały one wykonane z koszulek na dokumenty oraz kolorowej bibuły. Po trzech wspólnie spędzonych godzinach wspólną modlitwą i podsumowaniem dobiegła końca PIERWSZA w łódzkiej historii skautów zbiórka 2 Gromady Łódzkiej.

04  05  06

Na koniec, każda z dziewczynek wymieniała, co jej się podobało, a co nie na zbiórce. Bardzo zadowolone i pełne optymizmu wszystkie dziewczynki obiecały, że przyjdą na kolejną zbiórkę  za tydzień 27 września na godz. 10.00 !

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: