ZBIÓRKA – 20.11.2015

Nasza dzisiejsza zbiórka rozpoczęła się apelem. Dzisiaj miałyśmy gości dh. Magdę – Ikki oraz szarego Brata Natalię.

01

 

Potem pobawiłyśmy się w grzybki i Ikki nauczyła nas nowej zabawy „Disco”

Ręce w  górę, ręce nisko, tak się właśnie tańczy disco!

 02

 

Następnie poszłyśmy do groty solnej, gdzie Akela przy współudziale Szarego Brata zrobiła nam przedstawienie, o tym  jak to Mowgli został zaproszony do filharmonii przez Akelę i Kaa na występ Baloo i nie chciał się ładnie ubrać.

 

03

04

Potem miałyśmy Skałę Narady, na której rozmawiałyśmy o szanowaniu drugiej osoby o ubraniu i mundurze, który należy szanować. Przypomniałyśmy sobie wspólnie z naszymi druhnami jak powinien wyglądać mundur wilczka i co oznaczają symbole na naszywkach. Przypomniałyśmy sobie co oznacza krzyż FSE

 

05

Miałyśmy przy tej okazji mała zabawę, druhny prezentowały nam się w niekompletnych mundurach, albo coś było nie tak np. wyciągnięta koszula, rozpuszczone włosy, źle zapięty pas, źle założona chusta itp. Naszym zadaniem było zanotowanie w kronice co było nie tak. Było bardzo wesoło przy tym zadaniu, z którym poradziłyśmy sobie doskonale.

06

070908

Potem Baloo wręczyła nagrody Wilczkom, które wzięły udział w konkursie „NAJŁADNIEJSZA KRONIKA WILCZKOWA”. Wszystkie Wilczki dostały pamiątkowe dyplomy, książeczki, długopisy, naklejki oraz osobisty list od Baloo.

1112

Na Spotkaniu ze Słowem Bożym najpierw Akela odczytała fragment ewangelii o Adamie i Ewie, a potem rozmawiałyśmy o tym jak wyglądał świat, raj  przed i po grzechu.

Następnie w podziale na dwie grupy malowałyśmy obrazy przedstawiające Adama i Ewę przed popełnieniem grzechu i po i opisywałyśmy jak wyglądał wtedy świat.

 

1718

2120

19

Po spotkaniu ze Słowem Bożym przygotowałyśmy sushi, ale nie takie tradycyjne jak jedzą Japończycy, tylko nasze wilczkowe z naleśników pod nadzorem i według przepisu Baloo.

 

Na kucharki również nadajemy się świetnie, co już nie raz udowodniłyśmy.

Kiedy nasze brzuszki już były pełne, Ikki poprowadziła z nami zajęcia z pionierki, uczyłyśmy się wyplatać ramkę, która może posłużyć nam do zawieszenia na niej ogłoszeń, zdjęć, ale przede wszystkim ta umiejętność przyda nam się, kiedy pojedziemy na obóz letni, gdyż dzięki tej umiejętności, będziemy mogły np. zbudować stół liturgiczny, łóżko… Nie jest to takie proste, trzeba to przyznać, ale pod czujnym okiem Ikki jakoś sobie radziłyśmy. Jednym z nas szło lepiej innym troszkę gorzej, ale w końcu dopiero to początki nauki… do czasu obozu sztukę ta na pewno opanujemy doskonale.

 

Po warsztatach z pionierki miałyśmy próbę śpiewania, idzie nam już całkiem dobrze!

Dzisiaj niektóre z nas przyniosły swoje instrumenty i ćwiczyły pod okiem Akeli.

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: