NIESPODZIEWANA ZBIÓRKA!

Drodzy Państwo,

Zapraszam na wyjątkową zbiórkę,  ktora odbędzie się już w najbliższą sobotę w godz. 10-14!

Okazało się,  że mamy niesamowitą okazję uczestniczenia w nietuzinkowej akcji, która jest organizowana w całej żółtej gałęzi żeńskiej. Chodzi o wymianę paczek z zagraniczną gromadą z okazji Dnia Myśli Braterskiej. Jako, że ten Dzień ma niezmienną datę 22.02 i dobrze by było nie opóźniać akcji, zdecydowałam,  że zrobimy dodatkową zbiórkę (bowiem 13.02 będzie zbiorka w terenie ze względu na kursy dla żółtych szefowych u Urszulanek).

Co ma zawierać paczka? Wszystko, co wilczki chcą przekazać wilczkom z francuskiej gromady, co może im przybliżyć jaka jest nasza Gromada, nasze zwyczaje i historię.
Każdy wilczek tworzy kartkę. Kto chce, może więcej,  bo tam są 22 wilczki, a u nas 16. Można rysować,  naklejać i bardziej pomysłowo-tym lepiej. Bardziej skomplikowana sprawa ma się z tekstem: kto może,  niech napisze chociaż kilka słów po angielsku (albo francusku). Myślę,  że wilczki mogą liczyć na pomoc nauczycieli angielskiego ze szkoły w przetłumaczeniu. Jeśli jednak się nie uda po angielsku, niech wilczki napiszą po polsku, a my jakoś dopiszemy tłumaczenie 🙂
Zdążyłyśmy poznać kreatywność wilczkowych kronik-tu liczymy na to samo. Mogą być wierszyki, opowiadania, rysunki z podpisanymi polskimi nazwami, jak jest mundur, chusta itp. Mile widziane zdjęcia. Po prostu wszystko, co chcemy 🙂
Proszę, aby każdy wilczek pomyślał w domu, co chciałby dołączyć i zaczął juz przygotowywać. Wbrew pozorom mamy mało czasu. Oczywiście na zbiórce będziemy coś tworzyć, ale istnieje  szansa, że nie uda się skończyć.
Zaczynamy od dzisiaj!

Oprócz tego, Akela z francuskiej gromady zaproponowała wymianę piosenek. Dlatego obowiązkowo przypominamy sobie piosenki:
-Niedźwiedź Baloo
-Akela, Bagheera, chcemy żyć ze wszystkich sił
-ja jestem Kaa
-w dżungli każda ścieżka
-bandarlog po drzewach skacze
I UCZYMY SIĘ NA PAMIĘĆ!
Nagramy filmik i wyślemy na CD jak wilczki pięknie śpiewają 🙂

Ponadto ogłaszamy konkurs na najładniej zaśpiewaną, bądź zagraną i zaśpiewaną ulubioną piosenkę dżunglową. Może być solo lub w zespołach.  Konkurs jest obowiązkowy 🙂
Kto chce, może też przygotować scenariusz do scenki i odegrać ją ze swoją szóstką. Baloo z radością nagra wszelkie ciekawe występy.

Jako, że przebywam za granicą na zbiórce będzie Baloo i Hathi. One też niedługo doślą maila uzupełniającego à propos śniadania, potrzebnych rzeczy, mp3 z nagranymi piosenkami dzunglowymi i teksty do nich, do uczenia się i inne ważne informacje.

Przepraszam za późną informację i proszę o mobilizację wilczków. Nasze Stowarzyszenie należy do Federacji,  a więc nie możemy zamykać się tylko w naszej Gromadzie, ale powinnyśmy także poruszać wymiar europejski. Myślę,  że będzie to niesamowite przeżycie, jak podobnie fantastyczna  paczka przyjdzie do nas.

Ze wszystkich sił!
Akela

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: