Zbiórka 01.10.2016

Nasza dzisiejsza zbiórka była inna niż zwykle, a to dlatego, że przez pierwszą jej część byłyśmy w Parku 1-go Maja przy Stawie Stefańskiego, a w drugiej jej części odwiedziłyśmy Siostry Bernardynki, których patronem jest bliski nam św. Franciszek. Ale po kolei…

Kiedy nasza gromada była już w prawie w komplecie udałyśmy się na apel. Po nim szóstka brunatna przygotowywała przedstawienie, a pozostałe dwie bawiły się z druhnami. Kiedy brunatna już była gotowa udałyśmy się na przedstawienie. Po nim odbyła się Skała Narady, której tematem było WSPÓŁDZIAŁANIE.

Po Skale Narady była gra o drzewach. Każda z szóstek dostała różne zadania do wykonania. Do pomocy każda szóstka miała jedną druhnę i tak Akela przewodziła szóstce brunatnej, Hathi szóstce szarej, a Baloo szóstce białej. Zadania były bardzo różne musiałyśmy odnaleźć drzewa o różnych kształtach, znaleźć owoce drzew znajdujących się w parku, odszyfrować niektóre zagadki, znaleźć odpowiedzi na różne pytania o drzewach. Jednym z ciekawszych zadań okazało się znalezienie jak najgrubszego drzewa. Liderem została szóstka biała, która znalazła takie mega drzewo, że wilczki oraz Baloo nie były w stanie go objąć…

Po grze, wspólnie przygotowałyśmy posiłek, który na powietrzu bardzo nam smakował.

Po nim zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią odwiedziłyśmy Siostry Bernardynki. Najpierw udałyśmy się do kościoła, gdzie jedna z sióstr opowiedziała nam pokrótce o ich zgromadzeniu, a następnie krótko się pomodliłyśmy.

Później przeszłyśmy do przedszkola na mały poczęstunek i siostra przypomniała nam kilka historii z życia św. Franciszka z Asyżu.

Później odwiedziłyśmy grupę oazową FMO i wspólnie z nimi przygotowałyśmy w podziale na kilka grup scenki z życia św. Franciszka. Wszystko zakończyło się quizem, wspólnym śpiewaniem i pysznymi lizakami. To było bardzo miłe spotkanie.

Fotorelacja ze zbiórki:

https://plus.google.com/u/0/photos/110436666681286014064/albums/6340668346353329825

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: