Zbiórka 22.10.2016

Na początku już tradycyjnie odbył się apel na dworze. Potem pobawiłyśmy się w grzybki i w Shere Khan patrzy. Lekko zmęczone zabawą wróciłyśmy do groty solnej.

Tam druhny zrobiły nam przedstawienie „Dobro widziane w drugim człowieku”. Po przedstawieniu miałyśmy Skałę Narady właśnie na ten temat. Na koniec Skały Narady Akela rozdała każdej z nas oraz druhnom zielone karteczki, na koniec zbiórki miała bowiem odbyć się Rada Gromady, na której to każda z nas miała wręczyć ta zieloną karteczkę wilczkowi, który naszym zdaniem zrobił najwięcej dobrych uczynków w czasie trwania zbiórki. Dostałyśmy też kolejny cytat z Księgi Dżungli do wklejenia do kroniki. Po Skale Narady czekała nas wielka niespodzianka, Akela przyniosła długo wyczekiwaną paczkę od gromady francuskiej. Z wielką ciekawością obserwowałyśmy jak Akela ją otwierała, wszystkie byłyśmy bardzo ciekawe, co jest w środku. A były tam kalendarze, czasopisma wilczkowe, pocztówki, naklejki, płyty, śpiewnik oraz zdjęcia wilczków w podziale na szóstki i starych wilków oraz list do nas.

Kiedy już obejrzałyśmy całą zawartość paczki i Akela rozdzieliła prezenty Klara i Jula O. poszły razem z Hathim rozpalić ognisko, a pozostałe wilczki przygotowywały jedzenie na ognisko. Dzisiaj robiłyśmy risotto z warzywami i kiełbasą. Podjęłyśmy się dzisiaj dużego wyzwania, a mianowicie POKROIŁYŚMY CEBULĘ, kroiłyśmy ją praktycznie wszystkie, niektóre z nas popłakały się nawet, ale oczywiście nie dlatego, że było im smutno, tylko przez cebulę… Wszystkie  dałyśmy sobie z nią świetnie radę, a Akela i Baloo były z nas bardzo dumne!

img_3955

Kiedy już wszystkie produkty miałyśmy pokrojone zaniosłyśmy je na ognisko. Pod czujnym okiem kilku kucharek ugotowałyśmy ryż oraz wodę na herbatę, no i oczywiście warzywa z kiełbasą…

Wyszło pycha jedzenie, lekko głodne szybko zjadłyśmy pyszne risotto.

img_3991Po śniadaniu prawie jak obiad wróciłyśmy do groty, gdyż na dworze zrobiło się zimno. Po powrocie do groty sprzątałyśmy po śniadaniu, a potem bawiłyśmy się w Szczura. Pod koniec zbiórki miałyśmy jeszcze spotkanie ze Słowem Bożym. Dzisiaj Baloo opowiedziała nam o Objawieniach Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Na koniec podyktowała nam jeszcze taki oto wierszyk:

Anioł

Nikt nie zna cię lepiej

Idź do niego

Odważ się, on na ciebie czeka

Łatwiej ci będzie w jego towarzystwie

Po spotkaniu ze Słowem Bożym bawiłyśmy się w Mowgli na Bagheere, jeszcze raz w szczura, w biegnie, biegnie osiołek oraz w polującego Shere Khana.

Fotorelacja ze zbiórki:

https://plus.google.com/u/0/photos/110436666681286014064/albums/6344351839812633937

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: