Zbiórka – 10.12.2016

Relacja Zosi T. i Agatki Sł.

Dzisiaj nasza zbiórka była koło palmiarni w parku.Ale nie było Parówki oraz Baloo. Akela sprzedawała dziś kalendarze, z których mogłyśmy kupić coś na skautów i zaliczyć jeden z punktów z Mowgliego. Najpierw był apel. Akela przedstawiła nam Szarego Brata – Elizę. W parku było bardzo dużo zabaw np. raz, dwa, trzy Sher-khan patrzy . W parku naliczyłyśmy 11 pomników przyrody. Na dzisiejszej Skale Narady mówiłyśmy o POMOCY, potem Akela dała nam kartki z opisaną historią wybranej osoby. naszym zadaniem było napisać jak możemy pomóc tej osobie. Potem czytałyśmy to na głos. Było to zadanie fajne, ale trudne. Potem znów bawiłyśmy się w fajne zabawy. Przed 12:00 poszłyśmy do Szkoły Salezjanów, tam spotkałyśmy się z nasza Szczepową.

Ponieważ była godzina 12:00 odmówiłyśmy Anioł Pański przy krzyżu. 

W szkole poszłyśmy na salę gimnastyczna, tam miałyśmy zajęcia sportowe.Potem jadłyśmy śniadanie. Każdy wilczek miał dzisiaj kanapkę dla siebie i druga dla innego wilczka. Hathi poprosiła, aby ta druga kanapkę oddać wilczkowi, który siedzi po prawej stronie. Po śniadaniu miałyśmy kilka minut na zaliczanie i na zabawę.

Potem przyszedł ks. Bartłomiej z którym to miałyśmy spotkanie ze Słowem Bożym. Dzisiaj rozmawiałyśmy o św. Mikołaju. Musiałyśmy tez powiedzieć czym nas obdarzył Jezus. Pod koniec zbiórki każda szóstka wcieliła się w rodzinę z Francji, Hiszpanii, Anglii i Grecji jej zadaniem było napisać list, w którym miała zachęcić do przyjechania do ich kraju. W liście tym dana szóstka musiała opisać zwyczaje świąteczne bożonarodzeniowe, ciekawostki o danym państwie oraz przygotować znaczek pocztowy, którym miała być flaga danego kraju. 

Fotorelacja ze zbiórki znajduje się na FB Łódzkich Skautów Europy

oraz https://plus.google.com/u/0/photos/110436666681286014064/albums/6366088269426048497

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: