Warsztaty Wilczkowe – Pierwsza Pomoc Medyczna – 14.01.2017

W ostatnią sobotę nasze dzielne wilczki wzięły udział w Warsztatach Wilczkowych na temat: Pierwszej Pomocy Medycznej.

Na samym początku, aby troszkę się rozruszać wilczki w podziale na 3 grupy: Ambulans, Stetoskop, Maska tlenowa dostały zadanie: znaleźć ukryte w ogrodzie zaszyfrowane wiadomości i je odszyfrować.

Wszystkie informacje dotyczyły oczywiście pierwszej pomocy. Wszystkie grupy doskonale poradziły sobie z zadaniem. Potem wspólnie omówiłyśmy po kolei każdy punkt.

Następnie w podziale na grupy dziewczynki uczyły się jak postępować na miejscu zdarzenia, jak sprawdzić czynności życiowe, udrożnić drogi oddechowe, sprawdzić oddech i oznaki krążenia. Na fantomach przećwiczyły resuscytację krążeniowo – oddechową oraz nauczyły się układać w pozycji bocznej bezpiecznej osobę potrzebującą pomocy.

Przypomniały sobie jakie są telefony alarmowe i co zrobić w sytuacji jeżeli telefon 112 i 999 jest zajęty lub nie działa i nie możemy się dodzwonić, a potrzebujemy pomocy. Dzielne wilczki przećwiczyły różne sytuacje, w których trzeba wezwać pogotowie i jak rozmawiać z dyspozytorem pogotowania ratunkowego. Co w jakiej kolejności należy mówić i dlaczego.

W kolejnej części warsztatów poznały do czego służy chusta trójkątna i jak można wykorzystać chustę którą nosi każdy wilczek (skaut). Jak należy zabezpieczyć kończyny dolne w przypadku urazu. Dziewczynki poznały technikę bandażowania kolana w przypadku urazu. Dowiedziały się również jak postępować w przypadku zadławienia.

Na koniec każdy wilczek otrzymał pamiątkowe zaświadczenie, potwierdzające udział Warsztatach Wilczkowych na temat Pierwszej Pomocy Medycznej.

img_5374Kiedy nasze warsztaty dobiegały końca dało się słyszeć z różnych stron: „Szkoda, że to już koniec…”,  „Było tak super!, „Szkoda, że tak krótko…” „Bardzo mi się podobało”.

Mamy nadzieję, że wiosną uda nam się zaprosić na warsztaty doktor dh. Magdę i zorganizować drugą część warsztatów z Pierwszej Pomocy Medycznej.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: