AKTUALNOŚCI

DM2018Wielkanoc2012_fse_b

Niech Zmartwychwstanie Pańskie,

które niesie odrodzenie duchowe,

napełni wszystkich spokojem i wiarą,

da siłę w pokonywaniu trudności

i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

Akela, Hathi i Baloo

Dzień Modlitw za FSE – 18 marca 2017 r. Lutomiersk.

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice!
Co roku, w okolicach uroczystości Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie, obchodzimy Dzień Modlitw za Skautów Europy. Wówczas skauci z całej Europy jednoczą się w modlitwie. Gromadząc się razem z rodzicami, duszpasterzami i przyjaciółmi, co roku pragniemy przy tej okazji na nowo zawierzyć nasz Ruch Maryi z Nazaretu, Matce Harcerek i Harcerzy oraz najlepszej Wychowawczyni Młodzieży.  Tym razem świętowanie Skautów Europy działających na terenie Archidiecezji Łódzkiej odbędzie się w sobotę 18 marca 2017 r. w kościele Salezjanów w Lutomiersku (przy Salezjańskich Szkołach Muzycznych II stopnia im. ks. Antoniego Chlondowskiego, ul. Kopernika 3). Spotkanie 18 marca będzie miało następujący przebieg dla rodziców i gości:

Więcej szczegółów w załączonej ulotce: fse_ogloszenie_dzienmodlitw_21070318

dmb_

Zbliża się 22 luty, czyli szczególny dzień dla harcerzy i wszystkich skautów  na całym świecie.

Dzień Myśli Braterskiej

uświadamia nam, jak jest nas wielu i że wszyscy jesteśmy dla siebie braćmi niezależnie od koloru skóry, narodowości, czy wieku.

Z tej okazji 2 Gromada Łódzka chciałaby wilczkom, harcerzom i skautom ze wszystkich zakątków naszej planety życzyć pomyślności w pracy nad sobą, radzenia sobie z największymi wyzwaniami… jak również wielu wspaniałych przygód w 2017 roku.

A wspaniałej i cudownej kadrze życzymy poznania siły braterstwa, które jest zakorzenione w każdym z nas. Satysfakcji z pełnionej służby oraz odwagi, by zmieniać świat na lepsze. Życzymy Wam, aby w trakcie Waszej skautowej wędrówki spełniały się plany i marzenia – abyście czerpali zadowolenie i satysfakcję z pełnionej służby.

Czuwaj!
Akela, Hathi i Baloo z 2 GŁ

koleda

Boże Narodzenie to czas miłości i radości. W Wigilię wszyscy wspólnie zasiadają do stołu ciesząc się sobą i dzieląc się swoim szczęściem.

Cicha noc, święta noc… – niech słowa tej kolędy będą w Waszych sercach!

Z okazji tych najpiękniejszych świąt życzymy wszystkiego najlepszego: błogosławieństwa Bożego, spokoju ducha, miłości, zdrowia, pomyślności w życiu i oczywiście spełnienia wszystkich marzeń oraz szczęśliwego Nowego Roku

Akela, Hathi i Baloo z 2 Gromady Łódzkiej

stajenka

%d blogerów lubi to: